Polilingua - język angielski

Semestr zimowy 2017/2018

 

Zapraszam na kurs języka angielskiego na poziomie B2+/C1.

Na zajęciach skupiamy się przede wszystkim na mówieniu, nie zaniedbując rozumienia ze słuchu; krótkie teksty, które czytamy, są źródłem nowego słownictwa i inspiracją do wypowiedzi. Kurs jest odpowiedni dla wszystkich, którzy chcieliby podtrzymać, rozwinąć umiejętność mówienia czy też odważyć się wypowiadać w języku angielskim.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach: 8.20 – 9.50. Pierwsze zajęcia już w poniedziałek 25 września. Kurs jest 40-godzinny. Cena jest uzależniona od liczby uczestników, zwykle około 400 – 450 zł za semestr.  Gorąco zapraszam,

Halina Bramska

lina@pb.bialystok.pl

 


Zapraszam pracowników PB na 20-godzinny (10 x 2 godz.) kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC. Termin kursu to środa, godz. 8.15-9.45. Koszt kursu - 256 zł w grupie 9-10 osobowej. Pierwsze spotkanie 11 pażdziernika. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy m.komarewska@pb.edu.pl .

mgr Małgorzata Komarewska

 


KURS POWTÓRZENIOWY DO EGZAMINU B2 (Technical English 3)
 
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TEN KURS?
- bardzo sympatyczna atmosfera ;)
- niska cena, nieduża grupa
- zakres materiału zgodny z wymogami obowiązującego egzaminu na podstawie podręcznika Technical English 3 (usystematyzowany, powtórzony w sposób jasny i prosty)
- dla każdego kursanta materiały ksero, które będą rozwiązywane i omawiane podczas zajęć
- dwa próbne egzaminy sprawdzające zdobytą wiedzę
- skondensowana forma  - 10 spotkań x 2 godziny, idealne rozwiązanie przed egzaminem
 
Kurs rozpocznie się w listopadzie i trwać będzie 10 tygodni (jedno spotkanie w tygodniu, aż do egzaminów). Szczegółowy harmonogram zajęć oraz zapisy: a.kalisz@pb.edu.pl
 
Liczba miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń.
 
 

Szanowni Państwo,

W semestrze zimowym zapraszam osoby zainteresowane dalszym rozwijaniem kompetencji językowych na kurs pt. 'From the Word to the Text. Writing (Science) Better'. Jest to kontynuacja kursów z poprzednich semestrów ('Academic English at Work Part 1' oraz 'Speaking and Writing in Plain Academic English').

Podczas 26-godzinnego szkolenia powtórzymy i wzmocnimy  nabyte umiejętności związane z m.in. upraszczaniem języka (plain English), słowotwórstwem (word families), związkami frazeologicznymi (collocations), wyrażeniami wielorzeczownikowymi (compound nouns) i formami równoległymi (parallel structures). Rozszerzymy słownictwo i powtórzymy gramatykę charakterystyczną dla dyskursu akademickiego. Zajmiemy się także false friends, information sequence i przećwiczymy wiele struktur pomocnych w tworzeniu spójnego i dynamicznego tekstu naukowego.

Jestem przekonana, że wiedza i umiejętności zdobyte  na kursie ośmielą i zachęcą Państwa do większej aktywności naukowej - publikacji w zagranicznych czasopismach, udziału w  konferencjach międzynarodowych czy wyjazdów w ramach programu Erasmus+.  Będą  dużym wsparciem wszystkim  prowadzącym (lub zamierzającym prowadzić)  zajęcia dydaktyczne w j. angielskim.  Warsztat skierowany jest wyłącznie do pracowników i doktorantów, którzy pragną w inspirującej atmosferze pogłębić swoje umiejętności językowe.

Kurs (26h = 13 spotkań, cena: ok 340 zł - 10 osób w grupie) odbywać się będzie we wtorki w godz. 12.15-13.45. Krótkie spotkanie organizacyjne (przedstawię Państwu szczegółowy plan kursu) - 26.09, pierwsze zajęcia - 03.10.

Zgłoszenia przyjmuję do  20.09. W tej chwili zapisanych jest już  8 osób (uczestników poprzednich kursów).   Po tym terminie poinformuję Państwa czy grupa powstanie i gdzie odbędzie się spotkanie organizacyjne .

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia!

Monika Śleszyńska