Olimpiada Języka Angielskiego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2017 na naszej Uczelni odbył się I etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Wyższych Uczelni Technicznych. Wśród osób, które uzyskały najlepszy wynik znalazły się:

Marciniak Anna  (Wydział Architektury, prowadzący: mgr Halina Bramska)
Kowalewska Agata  (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, prowadzący: mgr Liliana Sienkiewicz)
Matwiejuk Małgorzata   (Wydział Elektryczny, prowadzący: mgr Ryszard Czarnopyś)
Dekarz Paulina  (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, prowadzący: mgr Wojciech Rogalski)
Bieroza Arkadiusz (Wydział Elektryczny)

Seredcznie gratulujemy. Jednocześnie przypominamy, że ogłoszenie ostatecznej listy osób zakwalifikowanych do drugiego etapu nastąpi najpóźniej do 20 grudnia.

Zapraszamy wszystkich studentów naszej uczelni do wzięcia udziału w  XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Olimpiada jest coroczną, dwuetapową imprezą, w której przyszli inżynierowie z całej Polski współzawodniczą w znajomości języka angielskiego.

Patronat honorowy nad Olimpiadą corocznie obejmują: J.M. Rektor Politechniki Poznańskiej, Prezydent Miasta Poznania oraz Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a liczni sponsorzy zapewniają wartościowe i atrakcyjne nagrody dla laureatów.

Etap pierwszy odbędzie się 1.12.2017 w godz. 15.15-17.15.

Chęć wzięcia udziału w Olimpiadzie zgłaszać można u swoich prowadzących zajęcia do 8.11.2017.
Studenci, którzy nie rozpoczęli jeszcze lektoratu lub już go skończyli, mogą się zapisywać drogą mailową pod adresem: s.dobkowska@pb.edu.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, kierunek studiów, numer albumu i datę urodzenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontaktowanie się z mgr Sylwią Dobkowską osobiście w terminie konsultacji podanych na stronie SJO bądź drogą mailową s.dobkowska@pb.edu.pl. W trakcie konsultacji jest możliwość wglądu do przykładowych zadań oraz wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Zachęcamy  do zapoznania się z załączonym kalendarium imprezy. Szczegółowe informacje, aktualności oraz Regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej ( http://www.clc.put.poznan.pl/) w zakładce OLIMPIADA.

2 grudnia 2016 odbył się I etap XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Pięciu studentów zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady:
Pan Maciej Kukawski - kierunek Informatyka, student dr. Marka Webera
Pan Kamil Jabłonowski - kierunek Mechatronika, student mgr Moniki Śleszyńskiej
Pan Szymon Rakowski - kierunek Elektronika i Telekomunikacja, student mgr Łucji Carpenter
Pan Mateusz Czajkowski - kierunek Elektrotechnika, student mgr. Macieja Śleszyńskiego
Pan Damian Dziemiński - kierunek Elektronika i Telekomunikacja, student mgr Łucji Carpenter

Miejsca w pierwszej dziesiatce zajęli również:
Pani Magdalena Wojno - kierunek Logistyka, studentka mgr. Macieja Śleszyńskiego
Pan Jakub Owdziej - kierunek Logistyka, student mgr. Macieja Śleszyńskiego
Pani Domikia Radziewicz - kierunek Inżynieria Biomedyczna, studentka mgr Sylwii Dobkowskiej
Pan Jacek Sawko - kierunek Elektrotechnika, student mgr Urszuli Sochoń
Pan Bartłomiej Pośnik - kierunek Mechanika i Budowa Maszyn, student mgr Liliany Sienkiewicz
Pani Agata Kowalewska - kierunek Biotechnologia, studentka dr. Marka Webera

Serdecznie gratulujemy.

Informacje dotyczące drugiego etapu Olimpiady znajdują się na stronie organizatorów.

Miło nam poinformować, że Pan Wojciech Zalewski, student Automatyki i Robotyki z grupy mgr. Ryszarda Czarnopysia zakwalifikował się do drugiego etapu XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Gratulujemy!

27 listopada 2015 odbył się I etap XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych.

Najwyższą liczbę punktów otrzymali:

1. Wojciech Zalewski – Wydział Mechaniczny (student mgr. Ryszarda Czarnopysia)
  2. Piotr Sebastianiuk – Wydział Mechaniczny (student mgr Doroty Śleszyńskiej)
  3. Arkadiusz Bieroza – Wydział Elektryczny (student mgr. Macieja Śleszyńskiego)
  4. Mateusz Czajkowski – Wydział Elektryczny (student mgr. Macieja Śleszyńskiego)
  5. Michał Sobolewski – Wydział Mechaniczny (student mgr Doroty Śleszyńskiej)
  6. Monika Dziemiach – Wydział Architektury (studentka mgr Wioletty Omelianiuk)
  7. Maciej Siemionko – Wydział Mechaniczny (student mgr Doroty Śleszyńskiej)
  8. Wojciech Tołwiński – Wydział Informatyki (student mgr. Ryszarda Czarnopysia)

Gratulujemy!

2014

Miło jest nam poinformować, że do drugiego etapu XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych zakwalifikowali się:

Nazwisko Imię Kierunek Nazwisko lektora
Kulenko Bartłomiej Biotechnologia Michał Citko
Pypczyńska  Katarzyna Matematyka Alina Jabłońska Domurat
Godlewski Łukasz Informatyka Waldemar Kozoń
Burbula Błażej Informatyka Ewa Bloch
Czernecki Cezary Informatyka Dorota Śleszyńska

2013

Miło jest nam poinformować, że do drugiego etapu XV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Wyższych Uczelni Technicznych zakwalifikował się Pan Maciej Rećko, student Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym PB, z grupy prowadzonej przez mgr Urszulę Sochoń. Gratulujemy!