Konkurs

 
     W maju bieżącego roku Studium Języków Obcych PB zorganizowało konkurs prezentacji w języku obcym z finałem 18 maja. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: twój kierunek studiów – trendy, szanse, wyzwania. W tym roku po raz pierwszy konkurs nabrał prawdziwie międzynarodowego wymiaru, ponieważ oprócz studentów polskich brali w nim również udział studenci zagraniczni studiujący na Politechnice Białostockiej.
 
     Poziom konkursu był dość wyrównany. Wiodącym językiem był język angielski, w którym przygotowano ponad 90% prezentacji. Po eliminacjach komisja w składzie: mgr Anna Kalisz, mgr Dorota Śleszyńska i mgr Tomasz Lange, podjęła niełatwą decyzję wyłonienia laureatów.
 
     Nagrody, puchary oraz bony upominkowe otrzymali:
I miejsce - Pan Mateusz Bajko z Wydziału Informatyki, który fascynująco opowiedział o projektach, w których bierze udział;
II miejsce - Pan Arkadiusz Bieroza z Wydziału Elektrycznego, który zelektryzował publiczność opowiadając o magii w świecie rządzonym elektrycznością;
III miejsce - Pan Michał Śmiarowski z Wydziału Informatyki, który przybliżył nam języki programowania.
 
     Wyróżnienia przyznano:
Pani Agacie Ryskiej z Wydziału Architektury,
Panu Maciejowi Szymkowskiemu z Wydziału Informatyki,
Panu Sławomirowi Grycukowi z Wydziału Mechanicznego.
 
     Dziekani również przyznali nagrody dla najlepszych uczestników ze swoich wydziałów. Laureatom gratulował także Pan Prorektor ds. Studenckich, Profesor Jarosław Perszko.
 
     Nasi finaliści pokonali stres, wykazali się inwencją i umiejętnościami językowymi, a jednocześnie pokazali nam, że potrafią przekazywać ciekawą wiedzę w przystępny sposób w języku obcym.
 
     Gratulujemy wszystkim finalistom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu.